• Joga
  • Joga
  • Joga

drzwi otwarte

W naszej szkole praktyka odbywa się na trzech poziomach zaawansowania:

Grupa początkująca dedykowana jest osobom rozpoczynającym swoją przygodę z jogą oraz mającym do sześciu miesięcy praktyki. W grupie początkującej przygotowujemy ciało do praktyki jogi, a następnie uczymy prawidłowego wykonywania asan (pozycji jogi). Często korzystamy z pomocy (koce, wałki, klocki, krzesła) po to, aby od początku budować świadomość zdrowego, prawidłowego ułożenia ciała i ruchu.

Dwumiesięczne kursy dla początkujących.
Na kursy zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z jogą oraz osoby, które mają już pierwsze kropki za sobą, ale chciałby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności.
Program kursu składa się z 16 lekcji po półtorej godziny każda.

W trakcie kursu uczestnicy zdobędą teoretyczną i praktyczną podstawę do kontynuowania praktyki podczas regularnych zajęć jogi w grupie oraz w domu.

Program kursu obejmuje:
- zdobycie podstawowej wiedzy na temat praktyki jogi z pomocami,
- poznanie zasad prawidłowej pracy z ciałem,
- konsekwentny i trwały rozwój.

Korzyści uczestnictwa w kursie:
- stałe dni i pory zajęć,
- stała, zamknięta grupa i ten sam nauczyciel,
- program przygotowany dla potrzeb osób początkujących,
- możliwość kontynuowania praktyki na regularnych zajęciach jogi.

Całkowita cena kursu wynosi 300,00 PLN.

Opłatę za kurs można wpłacać na konto nr 50 1090 1506 0000 0001 0756 2481 tytułem - "kurs dla początkujących"
lub gotówką w szkole przy Kościuszki 41 - na miejscu jesteśmy zawsze 15 min przed zajęciami (patrz grafik).

Aktualnie kurs jest w trakcie realizacji- o terminie nowej edycji poinformujemy w aktualnościach oraz na naszym profilu facebookowym joga torun.

 

Grupa ogólna dedykowana jest osobom, które praktykują regularnie od sześciu miesięcy do dwóch lat.

Grupa zaawansowana dedykowana jest osobom z regularną praktyką powyżej dwóch lat.

Joga łagodna dedykowana jest wszystkim tym, którzy chcą rozpocząć praktykę jogi w sposób delikatny i stopniowy. Zajęcia polecamy szczególnie seniorom lub osobom, które do tej pory niewiele się ruszały. Zajęcia są konstruowane w taki sposób, aby wzmocnić i uelastycznić kręgosłup nie obciążając go. Asany (pozycje jogi) modyfikowane są pod potrzeby konkretnego uczestnika i jego ewentualnych dolegliwości. Podczas zajęć uczymy prawidłowego wzorca ruchowego, tak, żeby uczestnik mógł korygować swoją sylwetkę również w życiu codziennym.

Zajęcia poranne  przeznaczone są dla wszystkich i odbywają się z wykorzystaniem pomocy (koce, wałki, paski, krzesła, liny).

Joga dla dolnych pleców  to zajęcia dedykowane osobom z problemami w dolnym odcinku kręgosłupa (odcinek krzyżowy i lędźwiowy). Podczas zajęć będziemy skupiać się zarówno na wzmacnianiu mięśni, rozciąganiu jak i na korygowaniu postawy poprzez specjalnie dobrane grupy asan (pozycji jogi). Podczas zajęć wykorzystywane są pomoce (koce, wałki, paski, krzesła, liny), dzięki którym osoby z dysfunkcjami w dolnych plecach mogą we właściwy sposób wykonywać asany.