• Joga
  • Joga
  • Joga

drzwi otwarte

W naszej szkole praktyka odbywa się na trzech poziomach zaawansowania:

Grupa początkująca dedykowana jest osobom rozpoczynającym swoją przygodę z jogą oraz mającym do sześciu miesięcy praktyki. W grupie początkującej przygotowujemy ciało do praktyki jogi, a następnie uczymy prawidłowego wykonywania asan (pozycji jogi). Często korzystamy z pomocy (koce, wałki, klocki, krzesła) po to, aby od początku budować świadomość zdrowego, prawidłowego ułożenia ciała i ruchu.

Grupa ogólna dedykowana jest osobom, które praktykują regularnie od sześciu miesięcy do dwóch lat.

Grupa zaawansowana dedykowana jest osobom z regularną praktyką powyżej dwóch lat.

Joga dla kręgosłupa i stawów dedykowana jest osobom, które odczuwają dyskomfort związany z bólem pleców lub/i stawów. Dyskomfort może być spowodowany rodzajem pracy (np. duża ilość godzin spędzanych w pozycji siedzącej przed komputerem lub za kierownicą samochodu), małą ilością ruchu lub innymi czynnikami. Zajęcia są konstruowane w taki sposób aby wzmocnić i uelastycznić kręgosłup nie obciążając go. Asany (pozycje jogi) są modyfikowane pod potrzeby konkretnego uczestnika i jego dolegliwości. Podczas zajęć uczymy prawidłowego wzorca ruchowego, tak, żeby uczestnik mógł korygować swoją sylwetkę również w życiu codziennym.

Zajęcia poranne (8.30-10.00) przeznaczone są dla wszystkich i odbywają się z wykorzystaniem pomocy (koce, wałki, paski, krzesła, liny).