• Joga
  • Joga
  • Joga

drzwi otwarte

Słowo Joga pochodzi z sanskrytu i oznacza jedność, połączenie. Znaczenie słowa dobrze oddaje to czym jest praktyka jogi: harmonijnym połączeniem naszego ciała, umysłu i emocji. W hatha jodze, której uczymy w naszej szkole, poprzez wzmacnianie ciała, budujemy jego kondycję i świadomość. Dzięki tej praktyce nasze ciało staje się elastyczne, mniej podatne na kontuzje. Uczymy się dbania o prawidłową postawę, dzięki czemu nasz kręgosłup zaczyna odczuwać ulgę. Poprzez lepsze czucie ciała i znajomość asan (pozycji jogi) możemy stosować codzienną profilaktykę, która uchroni nas przed przykrymi dolegliwościami, takimi jak bóle kręgosłupa czy stawów.

Zajęcia hatha jogi w naszej szkole odbywają się w ciszy, asany (pozycje jogi) ułożone są nieprzypadkowo a instrukcje do nich przekazywane w sposób bardzo precyzyjny. Te elementy wspierają wewnętrzne skupienie, świadomą i głęboką pracę z ciałem oraz prawdziwe odprężenie.

Joga sięga swoją historią do czasów starożytnych i nie jest religią lecz filozofią życia mającą na celu samorozwój i samopoznanie. Od momentu powstania do dzisiaj nie tylko nie zniknęła, ale rozwinęła się i z powodzeniem pomaga ludziom zachodu. Co może nam dać? Przede wszystkim zdrowie. A jak mówi stare łacińskie powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”- i właśnie o taką jedność tu chodzi.